Problem z szybą elektryczną

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • xltr
    Classic
    • 2011
    • 1

    Problem z szybą elektryczną

    siemka tom2212, ,czeka cię niestety rozbieranie wszystkich drzwi i dla pewności poprawienie we wszystkich zamkach zimnych lutów,jeżeli otwierając każde drzwi za każdym razem zapala się lampka w kabinie to mikrostyki będą sprawne,trochę jest roboty ale trudno,mi dziś uczeń z praktyk podczas wysiadania tak trasnął drzwiami z tyłu że pęk ślizg prowadnicy i spadła szyba,ale płazem mu to nie ujdzie .pozdro :szeroki_usmiech
  • octavianI
    Classic
    • 2010
    • 2

    #2
    Problem z szybą elektryczną

    Witam Wszystkich Octavianowiczów !!!

    Jestem zarejestrowany na tym forum odkąd zakupiłem Octavię Combi rocznik 2000. Skorzystałem z kilku porad, m.in. jak wymienić linkę otwierającą drzwi, czy jak ściągnąć podszybie. Generalnie można trochę się podszkolić tutaj.

    Ale teraz mam problem, na który nie znalazłem jednoznacznego rozwiązania. Mianowicie, czasami nie można podnieść szyby elektrycznej od strony kierowcy. Opuszcza się dobrze, ale czasem nie da się zasunąć szyby, nie ma żadnego impulsu elektrycznego (nie ma nawet minimalnie ciemniejącego oświetlenia) - silniczek nie działa do góry, ale na dół bez problemów.

    Poszukałem trochę informacji na ten temat i mogę powiedzieć, że piny we wtyczkach są czyste, kable oglądnąłem – nie zauważyłem uszkodzeń, uszczelka na szybie w miarę czysta, a prowadnice raczej nasmarowane bo zawsze miałem brudną szybę od smaru. Dodam jeszcze, że przyciski do uruchamiania szyb są sprawne – sprawdzałem w drugim samochodzie. Moduł komfortu mój rocznik jeszcze nie posiada. Być może moduł przy silniczku szwankuje (ale wtyczka czysta), albo microswitch przy zamku?

    Ale to nic. Tymczasowe rozwiązanie jakie zastosowałem, to podgrzanie środka drzwi suszarką do włosów – po kilku minutach szyba śmigała jak nowa .
    To rozwiązanie jest skuteczne, jak widać, ale jednak wolałbym nie jeździć z suszarką do włosów po mieście :roll:

    Jestem ciekaw Waszych opinii na ten problem.

    [ Dodano: Pon 20 Gru, 10 08:46 ]
    Czy ktoś ma jakiś pomysł na powyższe??? :roll: :?: :lol: :idea: :idea:

    [ Dodano: Pon 20 Gru, 10 08:50 ]
    Macie jakieś pomysły :shock: :idea: :?: :idea: :idea: :?: :?:

    [ Dodano: Pią 21 Sty, 11 11:55 ]
    Spotkałem się z kilkoma podobnymi przypadkami jak ja, ale nikt nie wie co jest przyczyną. Jedynie jak samochód postoi w garażu albo jak się go podsuszy to szyba działa.

    Komentarz

    Pracuję...